KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 5346254
nr 534 6254
Blandteknik
Tomasz Holuj, "Who understand it better than she" 145x230, [skada; spricka; repa; nagg eller slitage]
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 4 augusti 2008
28/7 23:36:29
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Tenn
Metalliskt grundämne; Sn. Förekommer främst i mineralet kasseteri; tennsten.
Silver
Mässing
Farstagods